W obecnych czasach staliśmy się coraz bardziej świadomymi klientami. Wchodząc do drogerii czy sklepu coraz częściej czytamy etykiety. W składzie bardzo często widzimy parafinę, która w składzie INCI znajdziemy pod tymi nazwami: Paraffin Oil, Parrafinum Liquidum, Synthetic Wax, Paraffin.

Do czego służy parafina w kosmetykach?

Parafina jako bezbarwny olej mineralny, jest tanią bazą dla różnych produktów m.in. oliwek do ciała, kremów, balsamów oraz tych do makijażu. Jednak jako mieszanina prostych węglowodorów nie ma właściwości nawilżających. Tworzy ona warstwę okluzyjną tzw. film, co daje poczucie wygładzenia, zapobiega odparowywaniu wody oraz blokuje przed czynnikami zewnętrznymi. Wymienione właściwości możemy rozpatrywać w dwojaki sposób – niby ochrona to dobrze, ale blokada wody? Skoro nie nawilża a jednak tworzy film to oznacza jedno… rozszerzenie i zapchanie porów, a jak wiadomo dla naszej skóry to nic dobrego. A gdyby tak używać kosmetyków bez całego tego zamieszania i zmartwienia? Na dłuższą metę film, film i film? To nie kino ?

Kosmetyki bez parafiny na pewno są lepsze. W końcu skóra jako największy organ potrzebuje pokarmu, ale tego najzdrowszego. Istnieją wspaniałe produkty Laboratorio di olio, które wymagały wiele wysiłku w stworzeniu takiej uczty dla ciała.

Dlaczego warto wybierać kosmetyki bez parafiny?

Jak już wiadomo, warto czytać etykiety. Wiemy już czego lepiej unikać. To teraz o tym dlaczego lepiej naturalnie niż parafinowo.

Kosmetyki bez parafiny są dużo lżejsze w swojej konsystencji, nie zapychają porów oraz dają skórze możliwość oddechu. Wyobrażacie sobie nie móc oddychać? Szok dla organizmu i szybkie szukanie innego rozwiązania-panika. Właśnie tak zareagowałaby skóra. Jednak gdy nie ma parafin- nie ma problemu…

Kremy bez parafiny – na co zwrócić uwagę

Dobrze, już wiemy, że szukamy produktów bez parafiny. To czego szukamy? Szukając kremu dla siebie musimy wiedzieć jaki typ cery mamy i będzie dużo łatwiej dobrać dla siebie produkt. Skóra sucha na pewno potrzebuje nawilżenia a przetłuszczająca się – odżywienia i kontroli sebum.

Krem bez parafiny będzie miał w sobie zdrowsze zamienniki to znaczy oleje roślinne, te najwyższej jakości. Jednym z nich jest Lekki krem do twarzy Laboratorio di olio. Zawiera w sobie m.in. olej z pestek arbuza, który ma silne właściwości przeciwzapalne oraz zawiera dużo antyoksydantów czyli wolniej się starzejemy.

Kremy bez parafiny, zawierające samą naturę, wymagają dużego wysiłku w produkcji. Potrzebna jest wiedza o każdym składniku i jego reakcjach w różnych warunkach. Jednym z nich jest krem bez parafiny od firmy Laboratorio di olio. Dlaczego? Zawiera w sobie najlepsze oleje, które wspaniale się wchłaniają i robią wspaniałą robotę m.in. natłuszczają i odżywiają. Przykładem może być stosowanie w nich oleju z pestek kiwi. To tak można? Oczywiście! Olej ten daje skórze znacznie więcej niż się wydaje, ponieważ jest źródłem kwasu linolenowego C18: 3 (Omega-3) i kwasu linolowego C18: 2 (Omega-6). Regularne stosowanie kremów z takim składem daje również możliwość regeneracji.  Podsumowując kremy bez parafiny to zdecydowanie najlepszy wybór. Najważniejsze- w pełni świadomy.

Dbajmy o piękną cerę – wybieramy kremy do twarzy bez parafiny

„Mam suchą skórę, ale nie lubię śliskiego efektu na twarzy. Co zrobić?” Kup krem nawilżający bez parafiny-oczywiście. Efekt nawilżenia i regeneracji da np. krem zawierający masło shea.

„Ja z kolei mam cerę mieszaną oraz drobne problemy skórne, nic nie mogę znaleźć dla siebie.” Nie rezygnuj! Kremy do twarzy bez parafiny, te naturalne, na pewno unormują sytuację a przy odpowiednim wyborze, może rozwiązać problemy. Ważne by krem do twarzy bez parafiny zawierał np. olej z pestek śliwki, który reguluje procesy zachodzące w gruczołach łojowych, co pozwala zmniejszyć niedoskonałości.

Kremy do twarzy bez parafiny wyróżnia ważna kwestia – lepsze łączenie się pozostałych składników bez konieczności obróbki w bardzo wysokich temperaturach. To oznacza zachowanie więcej elementów odżywczych i witamin. Dzięki naturalnym zamiennikom parafin-oleje oraz masła roślinne, wszystkie składniki odżywcze mają bardzo dobry nośnik, są szybko i skutecznie wchłaniane.

Z kolei cera tłusta pokocha lekkie emulsje. Jeśli masz zatem skórę z poważnymi problemami i tendencją do wyprysków to sięgnij po krem do twarzy bez parafiny zawierający olej z pestek arbuza, olej z nasion kiwi, olej z nasion maliny oraz olej lniany taki jak Lekki krem do twarzy Laboratorio di olio.

Kosmetyki do ciała bez parafiny

A co z resztą ciała? Dbamy tak jak o twarz czyli najlepiej jak się da. Stosując balsam bez parafiny czyli zawierający zdrowe zamienniki takie jak olej lniany, z awokado, nasion chia, z pestek malin. W tym przypadku również polecam produkty Laboratorio di olio – samo zdrowie a nawet czuć zapach słodkości owoców.

Wybierając produkty do pielęgnacji warto sięgać po te niezawierające parafiny

Kolejnymi najczęściej wybieranymi produktami są te dbające o nasze dłonie. Wybierając krem do rąk bez parafiny, zwracajmy szczególną uwagę na składniki silnie nawilżające np. olej z pestek moreli i rokitnikowy oraz masło shea. Dlaczego? Dłonie mają najczęstszy kontakt z otoczeniem i im lepsza pielęgnacja oraz ochrona tym zdrowiej i ładniej. To dłonie jako pierwsze zdradzają nasz wiek ?  Podsumowując, dla naszego ciała najlepszymi produktami będą kosmetyki bez parafiny, bo kochamy naturę i to co nam daje.